Sposoby na pękające pięty – domowe porady

Niniejszy artykuł pod tytułem Gdzie wysłać paczkę w Rybniku? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Gdzie wysłać paczkę w Rybniku? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zmagasz się z nieestetycznie wyglądającymi piętami? Są suche i popękane? Warto nad nimi popracować zwłaszcza, że nadchodzi lato. Oto sposoby na pękające pięty, które możesz zrobić w domu i nie wydać wiele pieniędzy na kosmetyczki.

Dlaczego pięty pękają?

Pięty jako jedyne każdego dnia są narażone na uszkodzenia ze względu na wywierany na nich nacisk naszego ciała. Pięta przy chodzeniu styka się z twardą powierzchnią, dlatego tak czy inaczej skóra na nich musi być twardsza, aby przy każdym kroku nie pojawiał się ból. Niestety taka skóra na piętach nie jest wstanie sama się złuszczać, dlatego powiększa ona swoją grubość. Z mijającym czasem rogowacieje naskórek i pęka. Dlaczego tak się dzieje? Wystarczy jeśli systematycznie nie będziemy usuwać tej twardej skóry z naszych stóp i dbać o ich dobre nawilżenie.

Sposoby na pękające pięty – kąpiele wodne

Najlepszym sposobem na pozbycie się zrogowaciałej skóry na naszych piętach jest robienie przynajmniej raz  w tygodniu nawilżających kąpieli z różnymi produktami. Możesz do tego użyć kilka łyżeczek kuchennej soli bądź innej, którą posiadasz i moczy skory przez 15-20min. Po takiej kąpieli wystarczy usunąć martwy naskórek pumepksem bądź pilnikiem i nałożyć treściwy krem. Możesz również robić napary z ziół na przykład kozieradke, która ma właściwości zmiękczające. Jeśli masz w domu nasiona lnu bądź babki zdecydowanie możesz z nich zrobić takà kąpiel.

Sposoby na pękające pięty – maseczki

Dobrym domowym sposobem na suche pięty jest wykonanie maseczki z siemienia lnianego. Powstający śluz i substancje oleiste złagodzą podrażnienia i zmiękczą twardą skore. Taką maskę wykonasz zalewając dwoma litrami gorącej wody nasiona, tak aby wytworzył się tzw. kleik. Pamiętaj, żeby stop nie wkładać od razu tylko poczekać do ostygnięcia maseczki. Następnie mocz stopy przez 20 minut. Drugim sposobem jest wykorzystanie miodu, który ma właściwości antybakteryjne, nawilżacze i kojące. Pół szklanki miodu wlej do miski z wodą i mocz nogi przez około 20-30 minut.

Domowe sposoby na suche pięty – mocznik

Mocznik to świetna substancja chemiczna, która w dużych stężeniach ma właściwości złuszczające i zmiękczające. Wybierz krem z dużą zawartością mocznika najlepiej nałożyć go na noc grubą warstwą i nałożyć bawełniane skarpety. Rano wystarczy umyć stopy o delikatnie złuszczyć za pomocą pumeksu.