Na czym polega wertykulacja?

Niniejszy artykuł pod tytułem Gdzie wysłać paczkę w Rybniku? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Gdzie wysłać paczkę w Rybniku? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zima to okres, w którym nie robimy żadnych prac pielęgnacyjnych trawnika. Jednak, gdy tylko widzimy, że nadchodzi wiosna koniecznie trzeba podjąć kroki, aby trawa odzyskała swoją kondycję oraz nienaganny wygląd. Idealnym sposobem jest wykonanie wertykulacji, która pobudzi źdźbła trawy do wzrostu. Z tego artykułu dowiesz się na czym polega wertykulacja i kiedy należy ją wykonać.

Wertykulacja – na czym polega?

Wertykulacja to jedna z obowiązkowych prac, które należy przeprowadzić po zimie. Na czym ona na polega? Poprzez wertykulacje usuwamy z powierzchni trawnika resztek obumarłych roślin, które nie pozwalają na prawidłowe dotlenienie oraz nawilżenie gleby. To powoduje brak wzrostu nowej trawy, która jest pożądana. Poza tym w wspomnianych resztkach często rozwija się grzyb oraz powstają bakterię chorobotwórcze, które mogą spowodować uszkodzenia w murawie.

Właściwie przeprowadzona wertykulacja umożliwi Ci osiągnięcie intensywnie zielonego trwanika o gęstej i soczystej trawie.

Czym możesz wykonać wertykulacje?

Efekt pięknego trawnika możesz osiągnąć angażując swoje własne mięsnie, ale wiąże się to z bólem nie tylko ramion, ale nawet kręgosłupa. Jeśli chcesz uniknąć takiego wyczerpania twoją pracę ułatwi Ci na pewno wertykulator spalinowy albo elektryczny.  Inwestycja w taki sprzęt ogrodniczy łączy się z korzyściami maksymalnie szybkiego czasu przeprowadzenia zabiegu jakim jest wertykulacja oraz wysoki komfort użytkowania.

Kiedy najlepiej wykonać wertykulacje?

Najlepszym i najdogodniejszym terminem na wertykulacje trawy jest miesiąc kwiecień, gdy twój trawnik miał już swoje pierwsze koszenie. Wertykulacja, która została przeprowadzona wcześniej może skutkować uszkodzeniem młodych pędów trawy, a więc zahamuje to na pewno prawidłowy wzrost.

Wertykulacje należy wykonać na bujnym trawniku, który będzie lekko wilgotny. W innym przypadku uszkodzisz trawę!

O tym zabiegu warto pamiętać, także jesienią –  w połowie września. Usuniesz, dzięki temu mech po lecie i zabezpieczysz trawę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, które nadejdą zimą. Efekt swoich prac zauważysz natychmiastowo, ponieważ trawa będzie w lepszej kondycji niż podczas stosowania jednosezonowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Obszernych informacji na temat tego kiedy przeprowadzać wertykulacje znajdziesz pod tym linkiem https://porady.rybnik.pl/kiedy-wertykulowac-trawe.