Modne rośliny dla Twojego ogrodu

Niniejszy artykuł pod tytułem Gdzie wysłać paczkę w Rybniku? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Gdzie wysłać paczkę w Rybniku? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Ogród jest miejscem, które co roku może wyglądać zupełnie inaczej. Jego właściciele marzą o wielu roślinach, które mogłyby się w nim znaleźć, ponieważ zachwycają swoim kolorem, zapachem, kształtem i fakturą liści. Przy ich wyborze zawsze trzeba mieć na uwadze takie rzeczy jak gleba, nasłonecznienie, położenie oraz ukształtowanie powierzchni. Lepiej planować posadzenie tych roślin, które będą się najlepiej czuły w środowisku naszego ogrodu. Sprawdź jakie możesz dobrać do swojego.

Hortensja ogrodowa

Cechuje się najwyższą mrozoodpornością wśród tych roślin. Kwiatostany u tej Hortensji są bardzo duże, a kwiaty zabarwione są na intensywne kolory. Od stopnia zakwaszenia gleby zależy ich odcień. Kwitnie od czerwca, aż do października. Osiągają około dwadzieścia centymetrów średnicy. Pokrój zazwyczaj jest kulisty i wzniesiony. Nieco masywności dodają im duże, ciemnozielone liście. Pojawiają się na początku lata i kwitną do jesieni. Dzięki małym wymaganiom oraz swoim rozmiarom, doskonale radzi sobie jako ozdoba na balkonach i tarasach. Lepiej nie wystawiać kwiatów na bezpośrednie promienie słoneczne, ale jednocześnie nie należy pozbawiać ich dostępu do światła. Unikać sadzenia w wietrznych miejscach. By obficiej kwitła i lepiej rosła należy regularnie ją nawozić, rozpoczynając już wczesną wiosną.

Nagietek lekarski

Popularna roślina uprawiana w ogródkach i na działkach. Od czerwca do późnej jesieni kwitnie na pomarańczowo. Nadaje się do każdej gleby ogrodowej w słonecznym miejscu. Jest niewymagający, znoszący najtrudniejsze warunki pogodowe. Uprawiać go można nie tylko w gruncie, ale także skrzynkach balkonowych i doniczkach. Nasiona wysiać od marca do maja. W Nagietku tkwi potężna, ziołowa siła lecznicza o nadzwyczajnej mocy. Co parę dni przez całe lato zbiera się kwiaty przy słonecznej pogodzie. Całe kwiatostany lub same płatki suszy się w przewiewnym miejscu. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwskurczowo.

Mieczyk

Nazwę tej roślinie nadano ze względu na długie, mieczowate liście. Znanych jest tysiące odmian o zróżnicowanym kolorze oraz kształcie. Kwitnięcie ich przypada między lipcem a wrześniem. Rosną w słonecznych, osłoniętych od wiatru miejscach. Sadzenie przypada w połowie kwietnia, gdy gleba jest już dostatecznie nagrzana i nie nadmiernie wilgotna. Dorodne rośliny o sporych kwiatostanach otrzymuje się z dużych bulw. Warto również sadzić małe bulwki, które traktowane są jako nasiona. Pielęgnacja polega na odchwaszczaniu gleby, podlewaniu w razie suszy oraz zasilaniu nawozem wieloskładnikowym. Jeśli nie ścięto kwiatów do wazonu, przekwitłe kwiatostany powinno się usunąć. Koniecznie powinno się usuwać chore rośliny. Wystarczy wykopać je wraz z korzeniem i zniszczyć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób i szkodników.

Poradnik powstał przy współpracy z naszogrodniczy.pl